مدرک معتبر دکترا

به بالاترین درجه مقاطع تحصیلی دانشگاه دکترا می گویند. دکترا دارای دو مقطع دکترای عمومی که مخصوص رشته های پزشکی است. و دکترای تخصصی که پس از تکمیل دکترای عمومی می توان آن را اخذ نمود.

جهت اخذ مدرک دکترای تحصصی در رشته های فنی مهندسی، علوم پایه و علوم انسانی به ۴ الی ۶ سال تحصیل نیاز است.

دکترای تخصصی یا phd  را می توان بالاترین درجه تحصیلی دانست. رشته های زیر مجموعه دکترای phd میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

. دکترای تخصصی رشته علوم پایه

مدرک معتبر دکترا با استعلام
مدرک معتبر دکترا با استعلام

. دکترای تخضضی رشته کشاورزی و منابع طبیعی

. دکترای تخصصی رشته فنی و مهندسی

. دکترای تخصصی رشته علوم انسانی

. دکترای تخصصی رشته هنر

از مهمترین بخش های اخذ مدرک دکترا ارائه یک نوآوری یا پایان نامه که به اختصار آن را تز پایانی دوره دکترا یا رساله می گویند.

انواع مقطع در دکترا

دوره دکترای تخصصی شامل دو مقطع دکترای آموزشی- پژوهشی و دکترای پژوهش محور است.

طبق آیین نامه آموزشی دکترای تخصصی تعداد واحد های درسی دوره دکترای آموزشی-پژوهشی ۳۶ واحد که از این تعداد واحد ها ۱۲ الی ۱۸ واحد آموزشی و ۱۸ الی ۲۴ واحد پژوهشی است. دانشجو مستلزم است در هر نیم‌سال تحصیلی حداقل ۶ و حداکثر ۱۰ واحدِ درسی انتخاب کند.

البته در شیوه‌نامهٔ مقطع دکتری تخصصی دانشگاه آزاد ۱۵ تا ۱۸ واحد درسی و ۱۸ تا ۲۱واحد پژوهشی در نظر گرفته شده‌است.

در دوره دکتری پژوهش‌محور تنها ۳ تا ۸ واحد درسی ارائه می‌شود و ۲۸ تا ۳۳ واحد به رساله اختصاص دارد. در این دوره نیز، مجموع واحدهای اصلی و پایان‌نامه ۳۶ واحد است.

خرید مدرک معتبر دکترا

چنانچه وقت و زمان کافی جهت تحصیل ندارید می توانید مدرک دکترا را خریداری نمایید. سایت ایران دیگری در زمینه اخذ مدرک معتبر و قابل استعلام دائمی از دانشگاه و سامانه سجاد فعالیت دارد.

کافی است با یکی از مشاورین سایت در ارتباط باشید تا در کمترین زمان و بدون حضور در کلاس مدرک دکترا قانونی و معتبر دریافت نمایید.